Kolorem roku 2019 był “coral living”. We wnętrzach królowała też butelkowa zieleń czy od lat utrzymująca się w modzie szarość. Teraz nadchodzi pora na miętę w różnych odcieniach – miętowe ściany, dodatki, meble. Projektanci wyznaczyli nazwę i odcień, czyli neo mint. Zobaczcie jak wpleść i łączyć kolor miętowy we wnętrzach?
Poczuj miętę we wnętrzach
Londyński Instytut WGSN, czyli eksperci zajmujący się rynkiem mody, architektury oraz designu, szacują, że rok 2020 zostanie zdominowany przez kolor miętowy. Neo mint to delikatny, stonowany, ale jednocześnie wyrazisty odcień jasnej zieleni. Ma on w sobie łączyć naturalność, nawiązanie do roślin, a z drugiej strony nowoczesność.
Pięknie ozdobi i ożywi wnętrze. Poza intensywną miętą – każdy jej odcień będzie na topie.
Kolor miętowy – z czym go łączyć?
Moje ulubione zestawienie to: szary, biały, mięta – tak też mamy i w naszej kuchni – zobacz tutaj. Projektowaliśmy ją sami, ponad dwa lata temu, co też świadczy o uniwersalności tych kolorów, które stale są na czasie. U nas jeszcze mamy drewniany blat, który ociepla surowe barwy.
Kolor miętowy, poza szarościami i bielą, można połączyć też z beżami, brązami czy innymi odcieniami zieleni. W ten sposób urządzamy pokój w kolorach natury, ziemi. Do tego dużo roślinności we wnętrzach i stworzymy sobie domową, tropikalną dżunglę, zgodnie z eko trendem.
Mięta zestawiona z pastelowym, pudrowym różem będzie równie ciekawym rozwiązaniem. Koniecznie ze złotymi dodatkami.
Jest to opcja, która sprawdzi się przy romantycznych, eleganckich stylizacjach wnętrz lub… w pokojach dziecięcych.
Neo mint pasować będzie również w nowoczesnym wystroju. Kolorystykę pokoju możemy dobrać na zasadzie przeciwieństw, kontrastów, np. miętowy + modny granat lub mięta + klasyczna czerń czy intensywny fiolet. Nie bójmy się kolorów!
Neonowy zawrót głowy
Kolor miętowy będzie pasował m. in. do wnętrz prowansalskich w stylu skandynawskim – doda tam powiewu świeżości. Można zdecydować się na ścianę w miętowym kolorze lub miętowe dodatki, zasłony lub postawić na jeden wyrazisty element np. miętową sofę. Pamiętajmy jednak, by kolor nie zdominował (w negatywnym tego słowa znaczeniu) całego wnętrza. On ma być jego ozdobą.
Kolory we wnętrzach w 2020
Jakie kolory będą królowały na ścianach w nadchodzącym sezonie? Wszelkie odcienie zieleni (od khaki po szlachetną, butelkową zieleń), błękity, musztardowy żółty, różowy melonowy, wyrazista czerwień czy delikatny, zgaszony fiolet. Cały czas na czasie pozostaje też elegancka szarość.
Najważniejsze jest to by nie kierować się tylko trendami, ale i tym, co przede wszystkim nam się podoba, pasuje i co jest uniwersalne. Możemy postawić na klasyczne rozwiązania, a kolory przeznaczyć na dodatki (zasłony, poduszki, itd.) i zmieniać je w każdym sezonie.
Mięta to cudowny kolor 🙂 bardzo się cieszę, że w końcu znowu wraca do mody. Wnętrza z jego dodatkiem wyglądają cudownie
I just like the helpful information you supply in your articles.
I’ll bookmark your weblog and take a look at once more right
here frequently. I’m somewhat sure I’ll learn many new stuff proper
here! Best of luck for the next!
Dzięki za fajny artykuł. Czy mięta łączy się z odcieniami czerwieni? Mam szare fronty kuchenne i klasyczną kuchenkę Falcon w kolorze żurawinowym (oraz okap w tym samym kolorze). Czy miętowe płytki będą pasowały?
Dzięki za miłe słowa 🙂 Mięty nie łączyłabym z czerwienią. Może jakieś do tego inne, jasne odcienie szarości lub ciepły beż?